Výběr novinek 27. března 2020

27.03.2020

📌 Od dnešní noci dochází v Brně k omezení některých nočních rozjezdů. Změna se týká i Kobylnic. Aktuální jízdní řády jsou na www.idsjmk.cz/linky.aspx

📌 První jednání pracovní skupiny Mezinárodního olympijského výboru s představiteli 33 sportovních federací o novém termínu Her v Tokiu nepřineslo žádný konkrétní výsledek.

📌 Prodejny potravin musí nabízet zákazníkům u vchodu ochranu rukou - ve formě rukavic či igelitových sáčků.

📌 Fakultní nemocnice Brno po čtrnácti dnech od kyberútoku rozjela nemocniční systém. Personál má přístup k dokumentaci pacientů. Chybí část ekonomických dat.

📌 Slovensko uzavírá hraniční přechody s ČR, Maďarskem, Polskem a Rakouskem až na výjimky pro všechny kamiony. Důvodem jsou kolony u hranic s Maďarskem.

📌 Ministerstvo změnilo podmínky testování na COVID-19. Stačí buď horečka nad 37,5 stupně, suchý kašel, nebo dušnost. Test může doporučit i plicní lékař.

📌 "Pokud se lidé budou shlukovat v parku nebo na předzahrádkách a popíjet pivo, tak nastoupí pokuty," varuje občany před víkendem ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Opatření budou mít podle něj smysl jen tehdy, pokud je budou lidé i nadále dodržovat.