Jak jsme prožili táborák v Hloušku

22.09.2019

Táborák v nově upraveném prostoru ohniště v Hloušku byl vrcholnou částí našeho projektu Oživení Hloušku! podpořeného Nadací Via.

Začali jsme se scházet v pátek třináctého září od 18 hodin. A protože máme rádi pořádek ve věcech a jako je u nás na spoustě našich akcích zvykem, poctivě jsme se snažili zapisovat do knihy příchodů a odchodů. Knihu jsme takticky umístili hned vedle výčepu, protože k němu zpravidla vedly první kroky každého příchozího.

No a hned ze začátku jsme se samozřejmě pustili do opékání, protože všichni dostali pochopitelně po cestě hlad. A jídlo bylo všude, kam oko dohlédlo. 

Po sedmé hodině následovalo slavnostní přestřižení pásky. Po úvodním slově prezidenta Kobylnického impéria (se slavnostní červenou šerpou a s typickou bílou parukou, která mimochodem příšerně kouše), se zástupci Kobylnického impéria, TJ Sokol Kobylnice a obce Kobylnice chopili nůžek, společně přestřihli pásku a oficiálně tak uvedli ohniště v Hloušku do provozu. Takto významná událost si samozřejmě následně zasloužila i menšího panáka.

Poté jsme donesli gril a pustili se do grilování. Klobásy, špekáčky, uzené, cukety, kuřecí, vepřové, hermelín... Na grilu jsme měli všechno.

V pozdějších hodinách jsme se pak chtěli pustit do táborového zpívání s kytarou. No, zpěv to asi byl. Ale do příště bude potřeba trochu zatrénovat a možná k tomu i nějaké to ministerstvo zřídit. 

Když jsme počítali, kolik lidí se na táborák celkem dostavilo, dopočítali jsme se k číslu 55. Za rok se doufám sejdeme ve stejně velkém počtu znovu!