Co se u nás děje

Stejně jako v minulém roce bychom se i letos společně s Komisí životního prostředí Rady obce Kobylnice rádi znovu zapojili do celorepublikové akce 72 hodin. V sobotu 17. října 2020 od 9 hodin bude proto Pod Borkama opět probíhat brigáda na prořezávání drobných náletových dřevin. Kdo máte chuť, vezměte si pracovní rukavice, případně zahradní nůžky a...

Kobylnické impérium nabízí vstupenky do Divadla Bolka Polívky v Brně na představení Sex pro pokročilé, které se bude konat ve čtvrtek 8. října 2020 od 19 hodin. Cena jedné vstupenky (včetně 10% slevy) je 513 Kč.

Kobylnické impérium v loňském roce realizovalo za podpory Nadace Via v programu Živá komunita projekt Oživení Hloušku! V rámci této spolupráce jsme byli osloveni, zda bychom nepřispěli článkem o naší činnosti do časopisu Vital. A my přispěli. 😀

💃🕺 Začátek roku bývá obvykle ve znamení plesové sezony. Jinak tomu není ani v Kobylnicích, kde se samozřejmě setkáváme kde jinde než na plese obecním. A když ještě v tombole vyhrajete hromadu pití a hromadu žrádla, tak akce prostě musí být dokonalá.

V úterý 31. března jsme po Kobylnicích zdarma rozdávali textilní roušky a uzavřeli tak náš projekt, který jsme nazvali Vzestup roušek a na kterém jsme spolupracovali s obcí Kobylnice. 🤝

V úterý 31. března od 16:00 hodin budou v Kobylnicích dobrovolníci rozdávat zdarma do domácností ochranné textilní roušky, jeden kus na osobu. Žádáme občany, aby z důvodu vzájemné ochrany otevírali dveře jen se zakrytými ústy a nosem. Občané, kteří nebudou mít o textilní roušky zájem, můžou tuto informaci nalepit k domovnímu zvonku.

V minulém roce 🔙 jsme za podpory Nadace Via ❤️ v programu Živá komunita realizovali projekt Oživení Hloušku!, v rámci kterého jsme upravovali prostor ohniště 🔥 a sázeli v okolí stromy a keře.

Ve spolupráci s obcí Kobylnice jsme připravili projekt Vzestup roušek. Šijete roušky nebo byste je naopak potřebovali? Chybí vám materiál na šití? Ozvěte se nám, ať můžeme jakoukoliv nabídku nebo poptávku pomoci co nejlépe koordinovat. A určitě se také nebojte ozvat, pokud byste potřebovali nebo nabízeli pomoci s nákupy apod.