Muzikál Kleopatra aneb když doprava jde proti nám

31.10.2019

Vyhlídky na možná jeden z posledních letošních slunečných dnů s teplotami kolem 25 °C nás přivedly k myšlence spojit návštěvu muzikálu Kleopatra i s menší návštěvou centra Prahy.

V neděli ráno jsme proto vyrazili v 6:48 autobusem do Brna a už tady jsme se dočkali prvních náznaků, že to dneska nemusí být až zas tak jednoduché. Řidič zapomněl v Tuřanech odbočit na Holásky a musel se složitě otáčet zpět. Sice to chvílemi vypadalo, že nabouráme všechny auta v okolí, ale nakonec jsme úspěšně a bez škod pokračovali dál.

Vlak do Prahy nám měl odjíždět v 8:07 z Dolního nádraží. Měli jsme tedy docela velkou časovou rezervu, takže nebylo kam spěchat. Sedli jsme si ve Vaňkovce do pohodlných křesel a čekali na opozdilce. Čekání bylo trochu delší, tak jsme chvílemi už začali být nervóznější, jestli vlak stihneme, ale všichni nakonec dorazili a my se vydali směrem k nádraží. Dorazili jsme sice tak akorát, ale naštěstí na tabuli svítí 5minutové zpoždění. Tak máme alespoň ještě chvilku na ranní kávu.

Po chvíli jsme zjistili, že uvedený čas neznamená čas předpokládaného příjezdu vlaku, ale předpokládaný čas, kdy dojde k dalšímu posunutí odjezdu. 90 minut zpoždění už bylo dost na to, abychom se rozhodli využít všechny konexe, které Kobylnické impérium má, a zjistit, co se děje, což se nám zatím nepodařilo. Tak jsme se dozvěděli, že na trati spadly troleje a podle informací přímo z místa budou ještě minimálně hodinu probíhat opravy. A to už čekání opravdu vzdáváme. Jízdenky rušíme a zajišťujeme si cestu autobusem. A nakonec úspěšně v 11 hodin odjíždíme z Brna. Sice naše nadšení trochu mírní autobus bez obsluhy, ale alespoň už jsme konečně na cestě.

Do Prahy jsme dorazili překvapivě podle jízdního řádu. Ale čas na původně plánovaný oběd a menší procházku už jsme neměli. Tak jsme si koupili jízdenky na metro a vydali se rovnou k divadlu na muzikál, kde v hlavních rolích měli hrát jako Kleopatra Kamila Nývltová a jako Caesar Daniel Hůlka.

Pomalu se blížící odjezd zpátečního vlaku do Brna nám celou cestu na hlavní nádraží dělal starosti, jestli alespoň nyní bude všechno v pořádku. Vlak na nádraží čekal už kupodivu 15 minut předem, což vypadalo pozitivně. Před odjezdem jsme si ještě se stevardkou postěžovali na ranní problémy na trati (evidentně jedeme stejným vlakem, jakým jsme měli jet ráno) a přesně na minutu odjíždíme. Sláva! To, že jsme po cestě nabrali přibližně 30minutové zpoždění a nestihli autobus do Kobylnic, už snad ani nemusím psát.

Zážitek s cestou na muzikál Kleopatra si určitě budeme pamatovat ještě hodně dlouho...