Pomoc obcím na Břeclavsku a Hodonínsku, které zasáhlo ničivé tornádo

29.06.2021

V uplynulých několika dnech se řada členů Kobylnického impéria zapojila do pomoci obcím na Břeclavsku a Hodonínsku, které zasáhlo ničivé tornádo. A to jak materiální a finanční pomocí v rámci vyhlášených sbírek, tak i dobrovolnickou pomocí přímo v jednotlivých obcích, v našem případě konkrétně v obcích Pánov, Moravská Nová Ves a Lužice.

Sledovat z hřebenů poničených střech zkázu, kterou v okolí tornádo zanechalo, bylo deprimující. I rozsah škod byl na místě mnohem větší, než jsme si představovali z fotek. O to více možná řada z nás neměla problém bez okolků vystoupit ze své komfortní zóny, potlačit např. svůj strach z výšek, a s odhodláním vyšplhat na střechu a shazovat poničené střešní tašky.

Během soboty a neděle, kdy jsme v obcích byli, byl také vidět neskutečný pokrok prací. Stále více a více odkrytých střech bylo (alespoň provizorně) zaplachtováno, z ulic mizely popadané stromy, hromady sutě se dařilo pomalu odvážet z obcí a postupně se opravovalo i poničené elektrické vedení. To samozřejmě za pomoci spousty dobrovolníků, firem a složek IZS.

A právě všem těm, kteří místním jakkoliv pomáhají zvládnout následky tornáda, patří velký dík! Vlna solidarity je obrovská a nevídaná. DÍKY!

Poslali jsme materiální pomoc, zasažené obce jsme jako Kobylnické impérium podpořili z našeho rozpočtu i finančně, neváhali jsme pomoci i přímo na místě. A určitě také ještě kdykoliv bude potřeba pomůžeme, aby se obce co nejdříve mohly vrátit do normálního života.