První čtvrtletí 2020 v Kobylnickém impériu

05.04.2020

💃🕺 Začátek roku bývá obvykle ve znamení plesové sezony. Jinak tomu není ani v Kobylnicích, kde se samozřejmě setkáváme kde jinde, než na plese obecním. A když ještě v tombole vyhrajete hromadu pití a hromadu žrádla, tak akce prostě musí být dokonalá. 😁

🎭 Hned druhý den po obecním plese jsme měli na programu Divadlo Bolka Polívky a legendární hru Caveman. Jestli se chcete smát od začátku do konce, tak určitě představení navštivte.

🍻 Následující týden jsme se pak sešli v Restauraci Sokolovna na Slavnostech piva a další den jsme se pak snažili postřílet na lasergame. 🔫

🥂 Akce, na které jsme také nemohli chybět, byly tradiční ostatky v Kobylnicích a košt vína u sousedů v Sokolnicích.

⛰ Jeden víkend jsme pak také strávili na chatě v Jeseníkách, část lyžařsky a část turisticky.

🌳 Kromě toho jsme se také zabývali loňským projektem Oživení Hloušku!, kdy je potřeba po zimě opět začít se zaléváním vysázených stromů a keřů.

😷😷😷 Zbytek našich aktivit výrazně omezil vyhlášený nouzový stav a koronavirová pandemie. Zrušili jsme všechny naše následující plány a stejně jako zbytek republiky jsme byli uvrženi do karantény. O výše uvedených akcích si tak nyní už můžeme jen nechat zdát. I přesto jsme se snažili alespoň nějakým způsobem do koronavirového boje také zapojit.

✅ Ve spolupráci s obcí jsme vytvořili projekt Vzestup roušek. S pomocí 18 švadlen jsme během krátké chvilky nashromáždili 600 roušek, které jsme pak roznášeli po Kobylnicích a nerozdané kusy jsou pak k dispozici v místním obchodě. Mimo to se mám také přihlásilo dalších 21 dobrovolníků připravených v případě potřeby pomoci.

✅ Dále jsme vytvořili projekt Kobylnická předplacenka, v rámci kterého může kdokoliv podpořit ty, kteří v současnosti z důvodu karantény nemohou poskytovat své služby, a to zakoupením voucheru na tyto služby.

✅A v neposlední řadě se pravidelně snažíme vytvářet večerní výběr novinek souvisejících s koronavirem.

🤝 Snad jsme alespoň trochu těmito aktivitami přispěli k tomu, že #spolutozvladneme